واحد مشاورة مرکز تحقیقات هنر اسلامی نگاره در بطن مؤسسة پژوهشی مطالعات هنر اسلامی به سال ۱۳۸۵ تأسیس شد و به تدریج فعالیت‌های خود در زمینه‌های مختلف پژوهشی و آموزشی را گسترش و ارتقا بخشید. این واحد از توان و ظرفیت‌های علمی گروهی از مشاوران متخصص و خبره در جهت کارآفرینی و افزایش کیفیت تولیدات علمی و پژوهشی بهره می‌برد. واحد مشاوره به بخش‌های پژوهشی و آموزشی تفکیک می‌شود که هر کدام در این راستا دارای مسئولیت‌های ویژه‌ای هستند.

در این بخش، تولیدات علمی و حاصل پژوهش‌های نظری و میدانی علاقمندان و محققین دانشگاهی ابتدا مورد بررسی و داوری قرار گرفته و پس از مشخص شدن نقیصه‌ها و اشکالات، به راهنمایی مشاوران پژوهشی این بخش مورد اصلاح و ارتقاء قرار خواهند گرفت. این بخش، همچنین، دارای این ظرفیت است که پایان‌نامه‌ها و مکتوبات علمی – پژوهشی دانشجویان و فارغ‌التحصیلات مراکز آموزش عالی را با ارایة پیشنهادها و اصلاحیه‌های لازم، تغییر دهد و با دریافت مجوز انتشار از وزارت ارشاد اسلامی، به صورت کتاب منتشر و در بازار کتاب توزیع نماید. نقش مهمی که واحد مشاوره در این روند ایفا می‌کند که مؤسسات آزاد و انتشاراتی‌های دیگر قادر به انجام آن نیستند، دادن تأییدیة علمی به کتاب‌های انتشار یافته است. به این صورت که در انتهای روند اصلاحات، مقدمه‌ای مبنی بر تأیید محتوای علمی کتاب به همراه پیشگفتاری از طرف ریاست مؤسسة پژوهشی مطالعات هنر اسلامی به ابتدای کتاب اضافه می‌گردد. لازم به ذکر است، کتاب‌هایی که تا به حال این مرکز پژوهشی منتشر کرده، همگی بر طبق یک استاندارد واحد و با کیفیتی بالا تولید و عرضه شده‌اند.

یکی دیگر از فعالیت‌های بخش پژوهش، بررسی طرح‌های پیشنهادی پژوهشگران گرامی و ارتقاء محتوای علمی و اهداف پژوهشی آن‌ها در جهت کارآفرینی است. متقاضیان، می‌توانند طرح‌های تنظیم شدة خود را به این بخش ارسال کنند و در کوتاه‌ترین زمان، نتیجة مطلوبشان را دریافت نمایند.

به این دلیل که مؤسسة پژوهشی هنر اسلامی دارای دو نشریة علمی است و لزوم فراگیری روش تحقیق و نگارش مقالات بر طبق استانداردهای علمی‌ – پژوهشی احساس می‌شود، بنابراین، ارایة مشاوره برای تنظیم پروپوزال کارشناسی ارشد و دکتری، چگونگی مقاله‌نویسی با رویکرد علمی‌ – پژوهشی و نگارش پایان‌نامه در دستورالعمل این بخش قرار گرفته است. همچنین، علاقمندان می‌توانند در کارگاه‌های آموزشی روش تحقیق این مؤسسه شرکت نمایند و در کوتاه‌ترین زمان با جدیدترین روش‌های جستجوی مقالات علمی معتبر، چگونگی منبع‌نویسی صحیح و رعایت امانت‌داری ادبی و… آشنا شوند. با توجه به این‌که روش تحقیق یکی از اصلی‌ترین اهداف آموزش عالی در سراسر دنیا است، بنابراین، دانشجویان محترم مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری فقط به این طریق می‌توانند سطح دانش خود را ارتقاء داده و بر تولیدات علمی خود بیفزایند.

با توجه به این‌که تمرکز اصلی بخش مشاوره بر روی افزایش و ارتقاء محصولات دانش‌بنیان و پژوهش‌های نظری و عملی قشر دانشگاهی و همچنین، کارآفرینی برای فارغ‌التحصیلان نخبة میهنمان است، بنابراین، افزایش سطح کیفیت فعالیت‌های علمی، به عنوان برجسته‌ترین هدف وجودی این بخش مطرح است. هدف دیگر، بالارفتن مرتبة علمی پژوهشگران گرامی با افزایش کمیت و ارتقاء کیفیت تولیدات علمی (مقاله و کتاب‌) ایشان است. هدف سوم، تسهیل و فراهم‌نمودن امکان ادامه‌تحصیل در مقاطع عالی‌تر برای دانشجویان علاقمند است. ایشان می‌توانند به کمک این مؤسسه به این مهم نائل شوند.

تفاهم نامه گروه مشاوره و پژوهش در تنظیم و تدوین مقاله

این تفاهم نامه جهت مشاوره در تنظیم و تدوین مقاله مابین مرکز مطالعات هنر اسلامی و خانم/آقا دارای شماره شناسنامه شماره ملی متولد صادره از دارای مدرک تحصیلی رشته به نشانی که از این پس نویسنده نامیده می شود منعقد می شود.

خدمات  گروه مشاوره

ردیف شرح کار هزینه تومان
اول آموزش در تدوین ساختار مقاله  شامل تنظیم مطابق با فرمت مجله علمی پژوهشی،تنظیم منابع فارسی و انگلیسی،تطبیق با استانداردهای مقاله نویسی،پیشنهاد برای ارتقاء کیفیت مقاله در سطح علمی -پژوهشی 300000
دوم اموزش تدوین و تنظیم محتوا 300000
سوم مشاوره مقاله نویسی شامل طرح ایده،طرح موضوع و….. 250000
چهارم مشاوره  طرح پایان نامه ارشد 200000
پنجم مشاوره طرح تز دکتری 350000
ششم کارگاه مقاله نویسی 500000
هفتم آموزش استخراج منابع از مجلات معتبر 200000
هشتم کارگاه روش تحقیق در هنر 300000
نهم مشاوره جهت اصلاح مقاله 150000
دهم آموزش و مشاوره در راستای نگارش مقالات ISI 600000

 

 

ردیف 1 الی 8 مبالغ مذکور مربوط به انجام خدمات آموزشی می باشد.ردیف نهم صرفا جهت انجام مشاوره و راهنمایی در جهت اصلاح مقاله می باشد.